MacBook ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

Apple MacBook cihazlarda ekran görüntüsü nasıl alınır? Bu rehber niteliğindeki haberimizde sizler için MacBook’unuzda nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi anlattık. İşte adım adım rehber niteliğindeki “MacBook ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?” haberimiz ve detayları…

MacBook ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? 2024 Adım Adım Güncel!

Gündelik yaşantımızda bilgisayarlar artık vazgeçilmez cihazlarımız arasında. Evde, işte, okulda kısacası her yerde bilgisayarlara ihtiyaç duyuyoruz. Bir grup kullanıcı kitlesi bilgisayar konusunda Windows ve Windows türevi işletim sistemlerinden vazgeçemiyor. Ancak son satış rakamlarına baktığımızda ciddi bir artış sağlayan kitleler de var. Özellikle de Apple MacOS kitlesi.

Bu haberimizde Apple MacBook cihazlarında nasıl ekran görüntüsü alınacağını adım adım anlattık. İşte rehberimiz:

MacBook ekran görüntüsü almak için:

  1. Fotoğrafını çekmek istediğiniz ekranı açın
  2. Şu üç tuşa basılı tutun: Shift, Komut ve 3.

MacBook’da ekranın belirli bir bölümünün görüntüsünü almak için:

  1. Şu üç tuşu basılı tutun: Shift, Komut ve 4.
  2. Ekranda resmi çekilecek alanı seçmek için artı işaretini istediğiniz alana sürükleyin. Seçimi taşımak için, sürüklerken Boşluk çubuğunu basılı tutun. Ekran resmi çekme işlemini iptal etmek için Esc (Escape) tuşuna basın.
  3. Ekranın resmini çekmek için farenizi veya izleme dörtgeni düğmesini serbest bırakın.
  4. Ekranınızın köşesinde bir küçük resim görüyorsanız ekran resmini düzenlemek için küçük resmi tıklayın. Alternatif olarak, ekran resminin masaüstünüze kaydedilmesini bekleyebilirsiniz.

MacBook’da bir pencerenin veya menünün görüntüsünü almak için:

  1. Resmini çekmek istediğiniz pencereyi veya menüyü açın.
  2. Şu dört tuşu basılı tutun: Shift, Komut, 4 ve Boşluk tuşu. İşaretçi kamera simgesine dönüşecektir. Resmini çekmek için istediğiniz pencereye veya menüye tıklayın.

Peki sizin için hazırladığımız adım adım rehberimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın. Daha fazla içerik için ShiftDelete.Net YouTube kanalına abone olabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir