İspanya’nın Netanyahu’su: Elini sıktı, “katliama devam edin” dedi

İspanya’da aşırı sağcı Vox Partisi’nin ırkçı, göçmen ve İslam karşıtı lideri Santiago Abascal’ın, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Kudüs’teki Başbakanlık Ofisi’nde yaklaşık bir saat süren görüşme yaptığı bildirildi.

“SANCHEZ, İSPANYOL HALKINI TEMSİL ETMİYOR; İKTİDARA GELİRSEK FİLİSTİN’İ TANIMAYI GERİ ALACAĞIZ”

İsrail Başbakanlık Ofisi ile Vox Partisi’nden yapılan açıklamalarda, Abascal’ın Netanyahu ile görüşmesinde İsrail’in kendini savunma hakkını desteklediği kaydedildi. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in İspanyol halkını temsil etmediğini ifade eden ve bugün alınan Filistin Devleti’nin resmi olarak tanınması kararını eleştiren Abascal’ın iktidara geldiğinde bu kararı tersine çevirerek, Filistin Devleti’ni tanımayı bırakacaklarını savunduğu aktarıldı.

“İSRAİL’İN OPERASYONLARINDAN VAZGEÇMESİNİ İSTEYEMEYİZ”

Aşırı sağcı liderin, Netanyahu’ya “Hamas’ın elinde tek bir rehine olduğu sürece ve terör örgütü ortadan kalkana kadar hiçbir hükümetin veya kimsenin İsrail’den nefsi müdafaa operasyonlarından vazgeçmesini isteme hakkı yoktur” dediği bilgisi verildi.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun da Abascal’ın ziyaretini İsrail Devleti’nin savunulmasında örnek teşkil ettiğini vurguladığı ve İsrail’in Gazze’deki saldırılarıyla ilgili Batı ülkelerin medyasını suçladığı ifade edildi.

KAYNAK: AA, HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir